fbpx

V úvodu si představíme výrobce fotografických filtrů, jež je firma VFFOTO z Humpolce. Jejich filtry jsem si oblíbil proto, že jsou kvalitní, vyráběny v České republice a jejich portfolio pokrývá všechny mé profesní potřeby. Dnes se podíváme na jeden z filtrů, které nyní používám, jde o magnetický filtr White Mist jež slibuje zajímavý efekt pro mou tvorbu fotografií s atmosférou.

Již při prvotním otevření balení potěší fakt, že filtr je vyroben z kvalitního skla a má magnetickou montáž, která se snadno připevní k objektivu. Není potřeba tedy zdlouhavé nepasováváni na závit, jednoduše se filtr na objektiv přichytí. V balení se také nachází obal pro samotnou ochranu filtru.

V rámci testování jsem využil svůj Full Framový Nikon společně s 58 a 85mm objektivy. Samotný efekt filtru je velice zajímavý. White Mist vytváří jemnou mlhovinu, především na světelných zdrojích ve fotografii, dodá tak snímku tajemnost a podtrhuje atmosféru dané scenérie. Využívám jej především v portrétní, hudební nebo filmové fotografii, kde mi právě za zmíněných podmínek dokáže do snímku přinést jiný či další rozměr. Určitě se dá také využít při noční fotografii nebo fotografii hvězd.

Závěrem bych řekl, že fotografický filtr White Mist od české firmy VFFOTO může být zajímavým doplňkem pro tvorbu mystických fotografií. Jeho využití je poměrně široké a v závislosti na situaci lze snímku dodat onu tajemnou atmosféru a zjemnit kontrasty. Snadná a rychlá montáž díky magnetickému systému je dalším pozitivem. Cena filtru se pohybuje od 2 800 Kč v závislosti na průměru, což považuji za adekvátní vzhledem ke zpracování a finálnímu výstupu.

Souhrn
– kvalitní mikrotexturované čiré optické sklo
– nejnovější nanovrstvy
– 16 kvalitních antireflexních vrstev
– celoplošná mikrotextura zajistí stejnoměrný efekt změkčení snímku

VFFOTO White Mist NANO-PRO je jemný difúzní efektový filtr z čirého skla s mikrotexturou. Vytváří decentní přezáření okolo světlých partií snímku a lehce snižuje kontrast. Efekt může připomínat měkce zasněné snímky z historických kinofilmových portrétních objektivů.
Využití pro fotografie noční oblohy a krajiny s hvězdami a pro portrétní i svatební fotografii jak v interiéru, tak v exteriéru.

Magnetický White Mist D1/1 filtr VFFOTO NANO-PRO 82 mm – specifikace

použité sklo: Schott B270
celoplošná mikrotextura skla: ano
stupeň difuze: 1/1 (silnější)
tloušťka skla: 1,6 mm
materiál rámečku: hliník, ocel, magnet
výška rámečku po nasazení: 4 mm ( slim)
počet antireflexních vrstev: 16 ( 8+8)
nanovrstvy: ano
váha filtru: 28 g
přední závit: speciální rozměr 83 mm
použití běžné krytky: ano, v 99%

Mario Sikora,
EFIAP, c**MoL, EHPS, ER-ISF

Fotograf, Lektor a Geek

Email: info@mariosikora.cz
Web: www.mariosikora.cz

Čas od času novinky...

v emailové schránce. Již Vám neunikne žádné dění, jako první budete mít zprávy z blogu, informace o workshopech, slevách a nových akcích.

Odesláno! Potvrď odběr v tvém e-mailu.

Pin It on Pinterest

Share This