Otázky čtenářů aneb co vás nyní zajímá o fitness

Posted by in Aktuality, Rozhovory

Hezký den přeji,
přináším pro vás aktuální informace na otázky, na které se nyní ptáte. Dnes se podíváme na situaci kolem fitness, s profesionální trenérkou Janou Hlawiczkovou. Jana se zaměřuje na Jumping Fitness & Fit & HIIT a Tabatu.

Jani, jak je to nyní s cvičením ve fitku? Je potřebná ještě používat roušku?
Já jsem přesně ten typ co by cvičil i ve skafandru nebo s jednou nohou, takže jsem byla ráda, že po nucené pauze můžu zase cvičit. Netvrdím, že je to byla s rouškou bůhví jaká hitparáda, ale dalo se to přežít, naštěstí to byla jen chvilková záležitost a tyhle omezení se docela rychle zrušily.

Je to podobné i se zázemím? Nebo je již zpřístupněno?
Tohle je podobná otázka jako právě s rouškou. Šatny i sprchy jsou zatím uzavřené, každopádně to zase nevidím nijak černě, většina lidí podle mě stejně na fitko jezdí autem, takže těch pár metrů k autu bez komfortu sprchy zvládnou 🙂. Podle mě je to maličko i možnost výmluvy jak to fitko třeba ošidit nebo takhle, karanténa taky hodně lidem třeba i přenastavilo priority. A i když to třeba nechápu tak, hlavně ta dlouhodobá pauza hodně lidem narušilo vůli se ke cvičení tzv. „dokopat“.

Co bys doporučila lidem, kteří začínají trénovat po pauze?
Určitě bych doporučila nenajíždět hladově na své limity před pauzou, začít pozvolna a podle pocitu. Hlavně to nepřepálit a pokud by si někdo nevěděl rady, může se určitě obrátit i na profíky.

Díky Jani, uvidíme se opět u společného rozhovoru.
Milí čtenáři, máte-li otázky, pište zde nebo prostřednictvím kontaktu na e-mail.